סקינימליזם: חוה זינגבוים מסבירה איך מטפלים נכון בעור הפנים

אם מדף הקוסמטיקה שלך גדוש במוצרים רבים ואת מורחת על עור הפנים שלך עוד ועוד שכבות של תכשירים, כדאי שתדעי – ייתכן שאת מגזימה, ואולי אפילו גורמת לעצמך לנזק. טרנד חדש בעולם הקוסמטיקה הנקרא סקינימליזם, מצביע על מגמה חדשה בעולם הקוסמטיקה: צמצום מספר תכשירי הטיפוח למינימום ההכרחי. אבל אצלי לא מדובר בטרנד אלא בתפיסה טיפולית המלווה את החברה מיום הקמתה: מינימום מוצרים – מקסימום תוצאות.

מהי הטעות הנפוצה בטיפול בעור הפנים ומהן ההשלכות שלה?

שימוש במספר רב של סרומים וקרמים בו זמנית עלול להזיק לעור, היות שיש גבול לכמות החומרים שהעור שלנו מסוגל לספוג ולהכיל: העודפים שלא נספגים בעור עלולים לסתום את הנקבוביות ואת זקיקי השערה, ולגרום להתפרצויות של פצעונים ולגירוי של העור. העומס על העור לא נובע בהכרח מהרכיבים הפעילים – גם חומרי הבסיס, החומרים המשמרים, חומרי הצבע ורכיבי הבישום עלולים לגרום לגירוי ולרגישות, וגם שילוב לא נכון של רכיבים עלול להוביל לתגובה לא רצויה בעור. במקרה כזה, יהיה קשה לדעת איזה תכשיר או איזה שילוב של תכשירים גרם לתגובה הזו.

מאז ומתמיד הנחיתי את הקוסמטיקאיות שלנו לתת ללקוחות בדיוק את מה שהעור צריך ולא יותר מזה – גם כדי לא להעמיס על העור, וגם כדי לעודד התמדה. שגרת טיפול הכוללת מספר רב של תכשירים מקטינה את הסיכוי להתמדה, ואם לא מתמידים – לא רואים תוצאות.

שגרת הטיפול בעור הפנים – כך תעשי את זה נכון

ככל שהתכשירים בהם את משתמשת מתקדמים יותר ומבוססים על טכנולוגיות חדשניות ופורמולות חכמות, כך התועלת שלהם רחבה יותר. לכן, ניתן לבנות שגרת טיפול מדויקת ויעילה עם מספר מצומצם של תכשירים.

שגרת הטיפול בעור הפנים תלויה כמובן בסוג העור ובצרכים שלו, כשהקו המנחה הוא לתת לעור בדיוק את מה שהוא צריך. לרוב סוגי העור אמליץ על תכשיר עדין שמסייע בחידוש העור, לשימוש בשעות הערב. בבוקר אני ממליצה להשתמש בתכשיר הגנה, עם דגש על הגנה מקרינת השמש ומגורמים מזיקים נוספים, כמו זיהום סביבתי וקרינת האור הכחול הבוקעת ממסכי המחשבים והטלפונים. אם קיימת בעיה עורית כלשהי, חשוב לשלב תכשיר שיטפל בה – למשל, תכשיר מאזן לטיפול בהתפרצויות אקנה, תכשיר הבהרה לטיפול בכתמי פיגמנטציה, תכשיר שמכיל פפטידים לטיפול בקמטים ורפיון וכדומה, בהתאם למצב העור.

 

ממה להימנע

אני ממליצה להימנע משימוש בתכשירים המכילים רכיבי בישום: הם גורמים לעור להיות רגיש יותר לשמש (פוטוסנסיטיבי) ועלולים לגרום לכתמי פיגמנטציה. כמו כן, ככל שנחשפים יותר לשמש כך כדאי לצמצם את השימוש בחומצות ולהקפיד על שימוש בקרם הגנה. מי שמבלה בקיץ בחוף הים, עדיף שתימנע לחלוטין משימוש בחומצות.

 

התאמה אישית

כדי לבנות נבחרת מצומצמת ומדויקת של תכשירים יעילים אני ממליצה לפנות לקוסמטיקאית מוסמכת שתאבחן את סוג העור. קוסמטיקאית מקצועית מלווה את תהליך הטיפול בעור ויודעת לשנות ולהתאים את שגרת הטיפול בהתאם לשינויים בעור ובשגרת החיים. גם שינוי קל כמו יציאה לחופשה, למשל, עשוי להשפיע על העור באופן משמעותי.

מעוניינת להעניק לעור שלך את הטיפול המדויק והיעיל ביותר? צרי קשר עם קוסמטיקאית מוסמכת מבית חוה זינגבוים: האבחון המקצועי, ההתאמה האישית והתכשירים המתקדמים יבטיחו שהעור שלך יקבל מקסימום תוצאות עם מינימום מוצרים.