תפקיד החומצה ההיאלורונית ואתגר החדירות לעור

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית (Hyaluronic Acid) היא חומר בעל מרקם דמוי ג’ל, המצוי בגופנו באופן טבעי ברקמות הגוף השונות, ותפקידה להגדיל את רמת הלחות והנפח הפנימיים בתאי הגוף ובסביבתם. החומצה ההיאלורונית בעלת תכונות נוגדות חמצון עוצמתיות, והיא בעלת יכולת לספוח מים עד פי אלף ממשקלה. היא מסייעת בשמירה על לחות העור, על לחות השיער וגם על רקמות החיבור והמפרקים בגוף, ונוכחותה מספקת נפח משמעותי לעור. היא מעניקה הגנה אנטי-אוקסידנטית ומקנה מראה קורן, זוהר ומתוח. עם השנים, הולכת ופוחתת כמותה של החומצה ההיאלורונית בעור, וכתוצאה מכך העור נעשה דק ויבש יותר, הרקמה מאבדת מנפחה ומראה העור נעשה ‘מאט’ ונטול ברק וחיוניות.

אתגר החדירות לעור

החומצה ההיאלורונית חיונית לשמירה על בריאות העור ולעיכוב הופעת סימני הזדקנות, אך היא מתאפיינת במולקולה גדולה, שאינה חדירה לעור במריחה.

אומנם קיימת בשוק חומצה היאלורונית ממוזערת, אך תהליך ההכנה שלה גורם לה לחזור אל גודלה המקורי, וכך היא אינה יכולה לחדור לעור באמצעות התכשיר הסופי. גם הפתרון של הזרקת חומצה היאלורונית אינו נותן מענה שיכול להחליף את החומצה ההיאלורונית הטבעית בגוף, ומיועד רק לטיפול נקודתי להשלמת נפח ולפיסול תווי פנים.

PROPHECY הטכנולוגיה החדשנית ופריצת הדרך

להחדרת חומצה היאלורונית ממוזערת במריחה לעומק העור

סדרת פרופסי מבית חוה זינגבוים היא סדרה מהפכנית ופורצת דרך, שפותחה בשיתוף פרופ’ רחל לוברט והמחלקה לכימיה, פיזיקה וננו-טכנולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. פורמולת הפרופסי הוכחה מחקרית כמחדירה חומצה היאלורונית אל עומק העור גם מתוך התכשיר הסופי. הפורמולה הייחודית של פרופסי היא הראשונה בעולם, שהצליחה לשמור על החומצה ההיאלורונית ממוזערת, גם לאחר שילובה בקרם, ולהחדירה במריחה לעומק העור.

פריצת הדרך הייחודית

פרופסור רחל לוברט, חוקרת בתחום הביו-פיזיקה במחלקה לכימיה באוניברסיטת בר-אילן, חקרה את החומצה ההיאלורונית במשך כשנתיים, ובאמצעות טכנולוגיה חדשנית שפיתחה הצליחה למזער את המולקולות של החומצה ההיאלורונית כך שתוכלנה להישאר ממוזערות גם בפורמולה הסופית.

האתגר הבא היה שילובה של החומצה ההיאלורונית בפורמולת בסיס שתשמור על המולקולות בגודלן הממוזער. שלב זה התבצע בשיתוף פעולה הדוק עם חברת חוה זינגבוים. במשך כשבע שנים נבדקו שוב ושוב פורמולות בסיס שונות, על מנת למצוא את הפורמולה שתצליח לשמור על גודלן הממוזער של המולקולות, עד שנמצאה הנוסחה שעמדה באתגר.

ההוכחה

מחקרים קליניים במעבדות מאושרות FDA הוכיחו, כי לא זו בלבד שהחומצה הממוזערת שמרה על תכונות החומר המקוריות, אלא אף העצימה אותן, כך שהחומצה הממוזערת תפקדה כנוגדת חמצון עוצמתית יותר ובעלת יכולת ספיחת לחות כפולה. מחקר חדירות אשר בדק סוגים שונים של חומצה היאלורונית, הוכיח כי החומצה ההיאלורונית בתכשיר הפרופסי היא היחידה מבין סוגי החומצה ההיאלורונית, שמסוגלת לחדור לעומק העור בתכשיר הסופי.

המחקרים שבדקו את יעילותו של קרם PROPHECY מבית חוה זינגבוים אף זכו להתפרסם בכתב העת היוקרתי ‏(JOURNAL OF CLINICAL AND AESTHETIC DERMATOLOGY) JCAD – מגזין מדעי ידוע ונחשב בקרב קהילת הרופאים האמריקנית, המציג מחקרים נרחבים בתחום הרפואה ורפואת העור. המחקרים  הוכיחו כי קרם פרופסי הביא לשיפור ניכר ברמת הלחות, הגמישות, טשטוש קמטוטים ושמירה על בריאות העור.

 

מוצרי הסדרה